• ۱۱۸۸۲
  • ۵ / ۷ / ۱۳۹۸
رئیس بنیاد نخبگان استان فارس خبر داد: مراسم بزرگداشت پروفسور رضا ملک‌زاده در شیراز برگزار می‎شود.

مراسم بزرگداشت پروفسور رضا ملک‌زاده؛ پدر کوهورت کشور و معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همزمان با روز پزشک در شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش معاونت تحقیقات و فناوری، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان فارس با اشاره به برگزاری مراسم‌های تکریم و پاسداشت خدمات نخبگانی مفاخر بومی، گفت: تجلیل و تکریم از نخبگان و سرآمدان عرصه علم و فرهنگ کشور به منظور پاسداشت مقام اثرگذاری والای این بزرگان در جامعه، وظیفه خطیری است که باید به نحو شایسته به انجام رسد و این افتخارآفرینان و قهرمانان ملی، به عنوان الگو به جوانان معرفی شوند.

وی افزود: بنیاد نخبگان استان فارس به نمایندگی از بنیاد ملی نخبگان و با همکاری دانشگاه علوم ‌پزشکی شیراز، هفتمین «همایش ملی پاسداشت نخبگی» را همزمان با روز پزشک، به منظور تکریم و الگوسازی از فعالیت‌های علمی، پژوهشی و اجرایی پروفسور رضا ملک‌زاده؛ پدر کوهورت کشور برگزار می‌کند. 

شریف ادامه داد: علاقمندان می‌توانند مقالاتی با محوریت شخصیت یا فعالیت‌های علمی این استاد بزرگوار، به صورت نقد و تحلیل و یا نوشته‌هایی از نوع خاطره و دلنوشته، به دبیرخانۀ این مراسم ارسال کنند و در پایان نیز از برگزیده این مقالات به عنوان کتاب در همایش رونمایی خواهد شد.

لازم به ذکر است، مراسم بزرگداشت پروفسور رضا ملک‌زاده؛ پدر کوهورت کشور، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاد برجستۀ علوم پزشکی، 31 مردادماه همزمان با روز پزشک در شیراز برگزار می‌شود.
6