• ۱۱۹۱۹
  • ۱۷ / ۹ / ۱۳۹۸
حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور ایرانی در رویداد سالانه تجاری سلامت، دارو و تجهیزات پزشکی عراق (Iraq Helath Expo 2019)

رویداد سالانه تجاری سلامت (دارو و تجهیزات پزشکی) در کشور عراق (Iraq Helath Expo 2019) در تاریخ 11 الی 13 شهریورماه در شهر بغداد در حالی برگزار شد که وزیر بهداشت عراق از کمبود 78 درصدی تجهیزات پزشکی و دارو در این کشور خبر داد. لازم به ذکر است که این کشور در سال کنونی هم فقط توانسته 12 درصد از داروهای مورد نیاز خود را تأمین کند.

سید موسی طباطبایی معاون سفیر ایران در عراق، با اشاره به این نکته که عراق بازار خوبی است که در کنار ایران قرار دارد، توصیه داشت که شرکت‌ها باید بازار عراق را به خوبی شناسایی کنند و تا رقبا وارد این بازار همسایه نشدهاند، از این فرصت استفاده کنند. همچنین در حاشیه این رویداد، دکتر بهزاد رایزن بازرگانی ایران در عراق اعلام کرد: واردات کشور عراق در این حوزه سالانه در حدود 4 میلیارد دلار است که حدود 25 درصد آن توسط شرکت‌های ایرانی تأمین می‌شود.

در این نمایشگاه، پاویون ایران با تلاش دفتر توسعه فناوری سلامت و با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی, مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جهموری و صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی تجهیزات پزشکی در این نمایشگاه پذیرای 25 شرکت توانمند دانش‌بنیان و فناور فعال در حوزه تجهیزات پزشکی و دارو بود.

لازم به ذکر است که حضور شرکت‌های ایرانی در این کشور مختص به نمایشگاه نیست و تعدادی از آنها در سال‌های گذشته قراردادهایی با بیمارستان‌ها و شرکتهای عراقی داشته‌اند. شرکتهای تجهیزات پزشکی از سال 2012 تا کنون در 16 استان عراق موفق به فروش شده‌اند و بیش از 70 بیمارستان در عراق از تجهیزات پزشکی ایرانی استفاده می‌کنند.

 

تهیه کننده خبر: دکتر نادر فلاحیان

16/ 06 /1398

تصویر 1
تصویر 2
تصویر 3
تصویر 4
تصویر 5

آخرین مطالب :