• ۹۶۸۱
  • ۶ / ۹ / ۱۳۹۴
همزمان با هفته جهانی هشدار بر علیه سرطان سینه کمپین ملی سرطان صورتی آغاز می‌شود

کمپین ملی سرطان صورتی با هدف آگاه سازی بانوان در مورد علل و علایم سرطان سینه با تاکید بر تشخیص زودهنگام و به موقع این سرطان از 9 مهرماه همزمان با هفته جهانی هشدار بر علیه سرطان سینه آغاز به کار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری، دکتر حسین دانشور دبیر اجرایی پویش ملی سرطان صورتی ضمن اعلام این خبر گفت: موسسه خیریه سرطان و انستیتو کانسر ایران، با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نظر دارند تا همزمان با حرکت جهانی آگاه سازی درباره سرطان سینه، پویش ملی سرطان صورتی (رنگ جهانی سرطان سینه) را با هدف آگاه سازی بانوان در مورد علل و علایم سرطان سینه  با تاکید بر تشخیص زودهنگام و به موقع، در طول ماه های مهر و آبان 94 برگزار نمایند.

دکتر دانشور افزود: شعار این کمپین "هشیار باش، سرطان سینه نشانه دارد" انتخاب شده است که حاکی از ضرورت آگاهی بخشی به بانوان بالای 30 سال در مورد سرطان سینه میباشد. بر طبق آخرین آمار ثبت شده در کشور، سرطان سینه نخستین رتبه را در میان بانوان مبتلا به سرطان دارد اما خوشبختانه با پیشرفتهای علم پزشکی و در مراحل اولیه کاملأ درمان پذیر بوده و فرد مبتلا پس از درمان میتواند به زندگی عادی خود ادامه دهد.

وی افزود: این کمپین با آموزش سبک زندگی سالم و آشناسازی بانوان با عوامل خطر سرطان، در نظر دارد تا سرطان سینه را بعنوان یک بیماری قابل پیشگیری در سطح جامعه معرفی نماید.

دبیر اجرایی پویش ملی سرطان صورتی گفت: به همین منظور از کلیه دسترسیهای پایگاههای اطلاعرسانی و فضاهای مجازی و همچنین امکانات فیزیکی بیمارستانهای دانشگاهی و دیگر مراکز داوطلب در جهت آگاه سازی بانوان و اطلاع رسانی درباره ماهیت درمان پذیر سرطان سینه و امکان تشخیص زودهنگام این بیماری استفاده شده و هدف نهائی کمپین، ترغیب بانوان به مراجعه به سیستم بهداشتی، درمانی به منظور معاینه و انجام اقدامات کلینیکی مربوطه است

دکتر دانشور اضافه کرد: از کلیه بانوان دعوت میشود تا با به اشتراکگذاری و انتقال اطلاعاتی که در طول برگزاری کمپین و از طریق وسایل ارتباط جمعی و فضاهای مجازی و پایگاههای اطلاعرسانی در اختیار آنها قرار میگیرد، در ترویج و اشاعه پیام کمپین مشارکت نمایند.  

گفتنی است: پایگاه اطلاع رسانی اختصاصی کمپین ملی سرطان صورتی به طور همزمان و با نشانی http://bc.cancercharity.ir  فعال می باشد که علاقه مندان میتوانند با مراجعه به آن از مطالب آموزشی مختلف استفاده نمایند.